CHILDTIME LEARNING CENTER

Vodnická 312/26
149 00 Praha 4
mob.: 603 812 145 en, cz
mob.: 603 470 541 cz, en
info@childtime.cz

    

Bc . Aileen Vejmolová 

 Teacher, Owner

( Certificates Achieved )

Teacher Aileen sucessfully completed the study of Bachelor of Science in Psychology in the year 2000 at Southwestern University, Philippines. Because she chose to follow her destiny, she then moved to Prague, Czech Republic and joined her husband Martin in the year 2001. In the same year, she started teaching at Secondary School for almost 3 years. After her maternity leave, she started to work at the Pre - School and since then, she found out that her mission is to be with the children.Her love and passion with kids finally realized and therefore she opened her own preschool.

Iveta Krausová  

vychovatelka

Iveta je zkušenou a plně kvalifikovanou vychovatelkou. Působila v několika dětských skupinkách a můžeme s jistotou říci, že je pro naše zařízení velkým přínosem. Je pozitivně smýšlející, energická, v oboru se neustále ráda zdokonaluje a práce s dětmi ji velmi baví. V kolektivu je oblíbená a přátelská. Ve volném čase působí jako fitness instruktor, ráda cestuje, poznává nové věci a je šťastnou matkou dvou dětí.

Lezel Bočko 

vychovatelka

Vystudovala na Filipínách střední školu zaměřenou na všeobecné vzdělání. Již v průběhu studií se začala věnovat dětem jako chůva a zde poznala, že je to obor, kterému by se ráda věnovala naplno. Již několik let pracuje v našem kolektivu na plný úvazek a je pro naší školku velkým přínosem. Svoji profesi vykonává zodpovědně a pozitivně. Ráda se věnuje dětem a rychle si získala jejich oblibu. Je kreativní a nápaditá. Jejím mottem je vytvořit dětem prostředí, ve kterém mohou být sami sebou a podporovat jejich přirozenost. Mluví plynule anglicky i česky.

Dr. Martin Vejmola 

manager

Martin successfully completed studies at Swiss university with the title "Doctor of Economy". Most of his career, he had worked in tourism and vested his life in managerial position. In the recent years,he was sent to Britain and assigned as a manager of an employment agency. Upon returning back to Prague,he again focused in travel and tourism which deals inbound trips and at the same time,organizing congresses, seminars, incentive tourism, conferences and other events tailored. He grew up in an international environment.

Tags

The list of tags is empty.